No kataloga redzamie paraugi rezumē rakstīšanai ir diezgan populāri. Lai pelnītu, ir nepieciešams darbs un dažāda veida darba vakances ir aktuālas gan tiem, kuri atrodas bezdarbnieka statusā, gan tiem, kuri lūko pēc profesijas maiņas vai kā savādāk vēlas mainīt savu ikdienas rutīnu. Daudziem šķiet, ka pēc iespējas bagātīgāks CV, nodrošinās lielākas iespējas izturēt atlasi uz konkrēto vakanci, taču, tā nebūt nav.
Objektīvi novērtēt to, vai potenciālajam darba ņēmējam ir prasmes un iemaņas amata veikšanā, nepieciešams norādīt vakancei atbilstošu informāciju(izvēlies te – darba sludinājumi). Mūsdienās ar darba piedāvājumiem ir iespējams iepazīties ne tikai avīžu sludinājumu sadaļās, bet arī sociālajos tīklos, nodarbinātības aģentūrās un pašās darba vietās. Lai pieteiktos uz vakanci, lielākā daļa darba devēju vēlas iepazīties ar kandidāta CV un/vai motivācijas vēstuli. Tas ir viegls veids, kā iepazīties ar kandidāta prasmēm un potenciālu.
KĀDA INFORMĀCIJA BŪTU JĀRAKSTA MOTIVĀCIJAS VĒSTULĒS?
Ir jomas, kurās motivācijas vēstuļu jēga netiek līdz galam izprasta un līdzīgi ir arī ar CV. Tas ir ātrs un viegls veids, kā darba devējam pārliecināties un uzzināt kandidātu pieredzi, prasmes un iemaņas, kas saistītas ar konkrēto vakanci. CV un motivācijas vēstuļu paraugi ir atrodami internetā, pie tam – dažādās valodās. Korekti izpildītas prasības un ieteikumi, palielina iespēju iegūt darbu konkrētajā vakancē un izpelnīties darba devēja uzslavas.
VAI DARBS ĀRPUS LATVIJAS IR LEGĀLS?
Populāri ir arī darba piedāvājumi ārzemēs. Joprojām netrūkst cilvēku, kuri vēlas izmēģināt savus spēkus darba iespējām ārpus Latvijas robežām sezonas darbos, gan uz ilgāku laiku, jo šādi ir iespējams piepelnīties un vieglāk iekrāt. Par laimi, mūsdienās nav problēmu ar to, kā atrast informāciju par vienu vai otru darba vakanci vai pat darba devēju. Informācijas pārbaude pirms pieteikšanās vakancei darbam ārzemēs ir vairāk kā nepieciešama un vēlama, jo tas ir jādara obligāti. Lielāk daļu formalitāšu, kas saistīta ar dokumentiem, vislabāk ir kārtot aģentūrām, jo katras valsts nodarbinātības noteikumi un likumi ir atšķirīgi.